Aj teba už pomaly chytajú jesenné depky? Toto je 10 pesničiek, ktoré pomôžu a zdvihnú ti náladu

Photo by Malte Wingen on Unsplash

#Denného svetla je vonku čoraz menej, teploty pomaly klesajú a aj tebe isto začalo byť trochu smutno za všetkým tým, čo si počas leta zažil. Hoc aj jeseň ako taká má svoje čaro, je to práve toto ročné obdobie, počas ktorého ľudia zvyknú byť v najhoršej nálade.

Foto: Unsplash.com

Netreba sa však zbytočne opúštať. Na to, aby si sa dostal zo zlej nálady a trocha povdzbudil svoju myseľ stačí mnohokrát oveľa menej ako si myslíš. Náladu dokáže zlepšiť aj obyčajná pieseň. Preto ti v tomto článku prinášame zopár aktuálnych aj starších skladieb, ktoré vždy zaručene fungujú ako #MOODBOOSTER.

Niektorí proste vedia ako na to

Dá sa povedať, že Katy Perry je preborníčkou v tvorení pozitívnej “bubble” hudby. Takmer celá diskografia tejto americkej speváčky je plná pozitívne ladených skladieb.  Veselý singel Never Really Over pritom vyšiel len nedávno a umiestnil sa na 15. mieste Billboard 100.

Nestárnúce hity majú niečo do seba

Pieseň od legendárnej Diana Ross všetci veľmi dobre poznajú. Málokto však vie, že tento hit neskôr dostal novú tvár v spolupráci s RuPaulom, ktorý je dnes známy hlavne vďaka reality-show RuPaul’s Drag Race. Tento tanečný remake dáva piesni úplne iný DISCO rozmer. 

Hlboko v kostiach cítiš, že toto je ono

Justin Timberlake má svoje veľmi špeciálne miesto na hudobnej scéne. Bol totiž prvým obrovským dievčenským idolom po roku 2000. Imidž milého sladkého chalana, ktorý sa vie hýbať a spievať mu priniesol obrovské množstvo dievčenských fanúšičiek. Umožnil tak cestu ku sláve iným menám ako je Justin Bieber alebo Harry Styles. 

Lizzo čakala 2 roky, ale dočkala sa

Lizzo je aktuálne najväčším rapovým fenoménom a miláčikom Ameriky. Singel Truth Hurts vyšiel pred dvoma rokmi, no len nedávno sa dostal na 1. priečku Billboard 100. Piesne od Lizzo sú plné sebalásky a bodypositivity. Toto živé vystúpenie dodáva skladbe Good As Hell úplne iný rozmer vďaka slovám: “Je ťažké milovať sám seba vo svete, ktorý vás nemiluje tiež…” 

Drake jednoducho vie, čo je dobrý beat

Americký rapper Drake momentálne drží latku veľmi vysoko. Čo pieseň, to hit… teda aspoň v Amerike. In My Feelings spĺňa všetko, čo od poriadnej rapovej skladby očakávaš, vrátane spevavého popového refrénu..

Spice Girls vo svojej najlepšej forme dokážu rozveseliť

Boli časy kedy dievčenská skupina Spice Girls ovládala celú hudobnú  scénu. Niet sa čomu diviť. V časoch, keď v hudbe dominovali chlapčenské skupiny bol tento projekt jedinečný. Skupina vo svojich najlepších časoch vydala neskutočné množstvo veselých hitov. Pieseň Spice Up Your Life však vyšla počas najväčšieho ošiaľu, kedy každé dievča chcelo byť jednou zo Spice Girls.  

Nicki Minaj nás pred rokmi varovala: “Normani is that b!tch”

Toto je debutový singel od Normani – Motivation. Speváčka nasledovala kroky Camily Cabello a tiež odišila zo skupiny Fifth Harmony a tak začala sólovú karieru. V minulosti sme už boli svedkami toho ako sa interpretom nepodarilo rozbehnúť svoju sólo kariéru. Na Normani si však treba dávať pozor. Má za sebou obrovskú podporu umelcov ako je Ariana Grande, Rihanna, Beyoncé či Nicki Minaj.

Prší, ale na tom teraz nezáleží

It’s Raining Men od dua The Weather Girls. Neexistuje asi ideálnejšia pieseň na jesenné obdobie. Pieseň sa zapísala do histórie svetovej hudby a stala sa jediným hitom The Weather Girls. Veľmi veselý klip dostáva v dnešných časoch úplne iný rozmer. Často sa stáva ideálnym materiálom pre skupinu ľudí, ktorú dnes nazývame memeculture. 

Keď ti jednoducho nedá pokoj

V pop music posledných rokov sme boli hneď niekoľkokrát svedkami toho ako si piesne, ktoré nesú veľmi silný odkaz určitému jednotlivcovi dokážu veľmi rýchlo získať body u fanúšikov. S týmto okrem FRIENDS pracuje aj Dua Lipa v IDGAF.  V tomto prípade je tento odkaz viac ako jasný.  Anne-Marie nechce nič viac ako kamarátstvo a komukoľvek táto skladba bola adresovaná dúfam, že to pochopil. Pretože vyše 500 miliónov ľudí na Youtube to určite došlo. 

Ak sa rozprávame o pozitívnej hudbe, Mark Ronson je kráľ

Pieseň Uptown Funk sa stala virálnou v roku 2014. Fanúšikovia často radi ospevujú Bruna Marsa za túto veselú nahrávku, pričom si však neuvedomujú, že pieseň napísal a vyprodukoval britský producent Mark Ronson. Bruno je v tomto prípade len featuring. To však neuberá skladbe žiadne body. Uptown Funk sa isto zapísal do dejín hudby ako hymna dobrej nálady. 

Odporúčame