Aj pre tieto rozhovory milujeme Sagana: Pozrite si 6 najvtipnejších momentov cyklistického majstra sveta

Youtube

#Peter Sagan je jedným z najvtipnejších športovcov súčasnosti. Keď sa ho pred niekoľkými rokmi spýtali na Tour de France, kde berie toľko odvahy deň čo deň skákať do únikov, lakonicky odpovedal, že to robí preto, lebo má veľké gule. A takých momentov je viac, od boja s angličtinou, cez ignoráciu hlúpych otázok až po videobombing víťaza Tour de France. Nielen kvôli jeho výsledkom svet miluje Petra Sagana. Vybrali sme 6 najvtpnejších momentov z rozhovorov s ním.

Je normálne, že ľudia musia ísť na záchod

Uplynulý víkend bol pre Petra Sagana vynikajúci. Najskôr finišoval druhý na jednej, o deň neskôr zvíťazil na druhej belgickej klasike. Po druhom mieste bol troška iritovaný otázkami novinára z belgickej televízie. A keď sa ho spýtal na údajne zdravotné problémy so žalúdkom, odpovedal jednoducho: „Je normálne, že ľudia musia ísť na záchod.“

Prečo si neatakoval?

Rovnaké preteky, iná situácia. V televíznom štúdiu si Peter sadne za stôl, upraví pozíciu stoličky tak, aby bol o dve hlavy menší od zvyšku pola. Trošku otrávený novinárskymi otázkami sa potom spýta svojho súpera: „Prečo si neatakoval?“

https://www.youtube.com/watch?v=LtwlVEmLwFs

Juraj Sagan chytil tú ch*jovinu

Petrov starší brat Juraj tiež jazdí v medzinárodnom pelotóne a objavil sa aj v oficiálnom rozhovore so Saganom, pár momentov potom, čo získal svoj druhý titul majstra sveta v Katare. Keď sa počas interview pri Petrovi objavil Juraj a ďalsí tímový kolega Michael Kolář, druhý menovaný titul okomentoval slovami „Ty vole,“ a ten prvý oznamoval bratovi, že chytil tú ch*jovinu. Peter nakoniec nechal rozprávať Kolářa, preto, že vie lepšie po anglicky.

Vlk z Wall Street

Počas Tour de France v roku 2015 Peter Sagan nevyhral ani jednu etapu a takmer neustále končil v cieli na druhom mieste. Na túto tému sa často bavil aj s novinármi. Skupinke predviedol, ako sa motivuje bitím sa do pŕs, ako z filmu Vlk z Wall Street.

 

Nuda pri interview

Video z ranných mesiacov Saganovej kariéry. Aj takto sa dá vysporiadať s nudnými otázkami.

Saganov videobombing

Novinári obliehajú vedúceho pretekára Tour de France Chrisa Frooma a dávajú mu jednu serióznu otázku za druhou, až sa objaví Peter Sagan, bez slová chytí Frooma okolo pliec a pozerá sa na novinárov. Sranda musí byť.

Odporúčame