Aj jeden deň ti môže totálne zničiť život: Tieto príklady ťa presvedčia, že osud má niekedy iné plány

Photo by Francisco Gonzalez on Unsplash

#Nikdy netušíme, čo nás čaká za najbližším rohom. Niekedy sú to príjemné prekvapenia, no občas skúšky osudu, ktoré zvládne len skutočne silný charakter. Svet je plný ľudí, ktorým jeden, zdanlivo obyčajný deň, otočil život hore nohami. Užívatelia Redditu sa stali svedkami toho, ako sa životy ich známych doslova zruinovali počas jediného dňa. Niekedy si za to mohli sami, inokedy za to mohla nešťastná náhoda. Predstavíme ti tie najsilnejšie príbehy, z ktorých ti prebehne mráz po chrbte.

#1 Porušil pravidlá a prišiel o svetlú budúcnosť

Môj spolužiak na vysokej bol fakt dobrý chalan. Učil sa, patril medzi najlepších študentov a svojím postojom motivoval ostatných. Od univerzity dostal za svoj prospech štedré štipendium. Vďaka tomu si mohol uhradiť väčšinu nákladov, ktoré by si inak nemohol dovoliť. Naša škola však mala veľmi tvrdú politiku voči pitiu na akademickej pôde. Viackrát sa o nej v miestnych médiách objavili zmienky v súvislosti s alkoholom, a o takú reklamu nikto nestojí. Skrátim to: Chalana prichytili v škole opitého, stopli mu štipko a on sa už do školy nikdy nevrátil. Škoda ho.

Photo by Jacub Gomez from Pexels

#2 Urobil chybu, za ktorú tvrdo zaplatil

Študoval som na lekárskej fakulte. Jedného dňa som si uvedomil, že táto psychicky náročná práca nie je vhodná pre každého. Mali sme šikovného spolužiaka. V jeden piatkový večer išiel do baru, kde sa stal svedkom krvavého incidentu. Pri ňom jeden z chalanov skončil s nožom v bruchu. Podotýkam, že každý študent medicíny si je vedomý toho, že nôž sa nesmie vyťahovať, pretože by došlo k masívnemu krvácaniu. Tento medik bol pod takým stresom, že nôž vytiahol. Keď si uvedomil, čo spravil, vrazil ho naspäť do brucha toho nešťastníka. Skončil vo väzení a nikdy v živote nebude lekárom.

#3 Zazvonil s príliš zvláštnou prosbou

Len nedávno som sa presťahoval do nového mesta. Susedov som priveľmi nepoznal. V jedno ráno mi pri dverách zazvonil sused, ktorý býval vo vedľajšom dome. Vyzeral akýsi zmätený. Predstavil sa a slušne sa opýtal, či môžu jeho známi zaparkovať pred naším domom. Pozrel som sa na ulicu, bola plná áut. Ihneď som pochopil, že ide o neštandardnú situáciu. Súhlasil som. Muž dodal: „Nechcem vás zaťažovať, ale pred hodinou mi havarovala žena s tromi deťmi. Všetci štyria sú mŕtvi. Ešte raz sa ospravedlňujem za vzniknuté nepríjemnosti.“ Myslím si, že bol v šoku. Hrôza celej tragédie mu dôjde až časom.

#4 Nemal prežiť, no nevzdal sa

Pracujem na pracovisku magnetickej rezonancie. Raz ku nám na vyšetrenie prišiel mladý chalan, ktorý sa sťažoval na mierne závraty. Po vyšetrení sa ukázalo, že na mozgu má vzácny typ rakovinového nádoru, ktorý je veľmi agresívny. Podľa štúdií mal len 5-percentnú šancu na prežitie. Našťastie sa nezrútil a ukázal silu ducha. Prežil. Dodnes naňho nemôžem zabudnúť. Nevzdal sa ani na jediný okamih.

Photo by Stefan Stefancik from Pexels

Život nám môže pripraviť rôzne rany, ktoré poriadne zamávajú našou psychikou. Každá situácia, ktorou prejdeš, ťa však môže vnútorne posilniť. Všetko závisí od tvojej voľby. Práve tá zohráva kľúčovú rolu.

Zdroj: reddit.com
Odporúčame