A Sameyov nový album si už počul? XYZ je vysoko kvalitný hudobný produkt

Veľa sa hovorí o turné DMS, o novinkách spojených s Kontrafaktom a je to aj logické, ale pozornosť sa potom neupriamuje na aktuálne veci, ktorým by venovaná rozhodne mohla byť. Napríklad nový album člena HAHA Crew Sameya. Ak nemáte týchto chlapcov v láske, čítajte aj tak ďalej. Oplatí sa.

Veľa z vás má Sameya zafixovaného ako pomerne depresívneho interpreta, ktorý však vždy mal kvalitné texty, ktoré išli do hĺbky. Podľa Gleba je Samey najlepší slovenský raper a veľmi ho cení aj Ego. Rešpekt si nezískate len tým, že by ste boli depresívni. Tomu nemôže veriť nikto.

Nový album Sameya, ktorý sa volá XYZ má celkové trvanie len okolo 30 minút. Ale vôbec to nevadí. Skladby sú naozaj kvalitné, sú na nich aj kvalitní hostia ako spomínaný Gleb, Ego či Yzomandias. Samey rapuje o priateľoch, životných skúsenostiach o sklamaní z lásky a aj z toho, ako sa z toho dokázal dostať.

Hosťom je aj Ben Cristovao, na skladbe cool, ktorú prikladáme nad týmto textom. Nechceme nikoho prehnane chváliť, ale tento košický mladík posunul svoju prácu na úplne novú úroveň.

Pomaly, ale isto začína aj jeho turné a ako vidieť na sociálnych sieťach, záujem o jeho prácu je zatiaľ najväčší v jeho kariére. Samey sa ľudsky posunul, niečo si prežil a je to v pozitívnom zmysle cítiť v jeho textoch.

Ľudia sa nájdu v jeho trackoch, či už prežili niečo negatívne, pozitívne, či našli lásku alebo sa v nej sklamali. A ako píšeme, celý album XYZ má polhodinu, čiže aj keď neviete, či mu dať šancu, rozhodne nebudete ľutovať, keď to urobíte.

Odporúčame