8 najlepších starých erotických hier: Toto potajme hrávali aj naši rodičia

Lula: The Sexy Empire (Take-Two Interactive)

Lula: The Sexy Empire (Take-Two Interactive)

#Erotické počítačové hry boli v časoch neinternetových veľmi lukratívne. Vrátime sa do 80. a 90. rokov, keď počítačom dominoval operačný systém MS-DOS prípadne prvé verzie Windowsov. Čierna obrazovka a písanie príkazov však ponúkalo okrem práce v téšestodvojke aj množstvo kvalitných hier. Áno, aj staré hry už boli neslušné.

Staré hry nás ešte vždy lákajú

Napriek nespornému technologickému pokroku sa ešte vždy nájdu pamätníci, ktorí na svoje obľúbené počítačové hry nedajú dopustiť. Dokazuje to aj internetový projekt Internet Archive, ktorý umožňuje hrať nielen dosovky priamo v prehliadači. Ak máte problém spustiť staré hry zo zaprášených diskiet na nových počítačoch, pomôže vám program DOSBox, ktorý emuluje prostredie MS-DOS a umožní vám spustiť milovaného Princa z Perzie alebo iné chuťovky.

Prvé erotické videohry

Jednou z prvých počítačových hier pre dospelých bola textová hra Softporn Adventure z roku 1981. Predalo sa z nej 25 tisíc kusov a nespočetné kópie boli distribuované nelegálne. O rok neskôr sa rozhodli japonskí manželia Yoichi a Keiko Erikawaovci, že okorenia nielen svoj milostný život aj interaktívnou zábavou. Svetlo virtuálneho sveta uzrela prvá erotická hra s graficky stvárnenými sexuálnymi výjavmi Night Life. Po úspechu ich hry sa pustili ešte v ten istý rok aj do ďalších. Na trh začali pribúdať ďalšie tituly a nikoho asi neprekvapí, že prím hrali práve ázijské štúdiá.

1. Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards (1987)

Adventúra všetkých adventúr, ktorá si získala množstvo priaznivcov na celom svete. 38-ročný panic Larry Laffer sa snaží uniknúť skrachovanému životu s matkou. Skúsi šťastie v zasľúbenom meste Lost Wages (Stratené výplaty), kde hľadá ženu svojich snov.

Začínate pred barom Lefty’s s 94 dolármi vo vrecku štýlového saka a odhodlaný zažiť noc svojho života. A keďže to Larry myslí vážne, máte presne 7 hodín na to, aby zmenil svoj život. Inak spácha samovraždu. V hre typickej pre adventúry z dielne Sierra On-Line nájdete iba 5 lokácií, ale množstvo gagov, ktoré do hry priniesol tvorca Al Lowe. Ten pre Larryho zložil úvodnú zvučku, ktorá je tak chytľavá, že si na ňu budete pamätať aj po rokoch.

Stiahnite tu.

2. 7 dní a 7 nocí (1994)

Historicky druhá česká komerčná hra od tímu Pterodon Software sa zapísala do dejín a je povinnosťou pre každého milovníka point-and-click adventúr. Paródia Larryho sa podarila výborne a desiatky lokácií a predmetov dokážu sprostredkovať príjemnú zábavu.

Neúspešný detektív Venca Záhyb dostane znenazdajky ponuku, ktorá sa neodmieta. Milionár z mestečka odchádza na týždeň preč a Venca sa má postarať o jeho 7 dcér. Starostlivosť však naberie úplne iné obrátky vo chvíli, keď sa v krčme staví s kamarátom, že sa mu podarí zviesť všetkých 7 milionárskych dcér. Napriek tomu, že adventúry vyžadujú logiku a dobrý postreh, v 7 dní a 7 nocí nič také nehľadajte. Hra má za úlohu pobaviť a to sa jej kráľovsky darí.

Stiahnite tu.

3. Cuntlet (1992)

Preklad slova Cuntlet môže mať viacero významov, ale vždy odkazuje na kombináciu vagíny a mäsa.

V tejto obľúbenej hre sa budete snažiť ujsť pred dotieravými penismi, zatiaľ čo zbierate chlpaté vagíny. Skvelý spôsob, ako si precvičiť postreh. A porozmýšľať, čo bude dnes na obed.

Stiahnite tu.

4. Astrotit (1987)

Počítačové hry vždy dokazovali, že predstavivosti sa medze klásť nemôžu. V tejto post-apokalyptickej strieľačke sa budete snažiť prežiť vo svete, kde je voda znečistená močom škrečkov. To spôsobilo, že ľudia získali telepatické schopnosti, ale musia sa brániť pred obrovskými antikoncepčnými tabletkami, AIDS vírusmi a prsiami, ktoré padajú z neba. A ako sa ubrániť lepšie, než starým dobrým ejakulátom.

Stiahnite.

5. Cover Girl Strip Poker (1991)

Vyzliekajúci poker je klasika, ktorá nikdy nenudí. Teda kým sa vám nepodarí vyhrať všetky peniaze od ôsmich povoľných žien, ktoré sú nútené sa postupne vyzliekať. Určite však nemôžeme povedať, že by im to bolo nepríjemné.

Stiahnite tu.

6. Oral Fantasies (1982)

„Orálne fantázie“ vlastne ani nie sú poriadnou hrou. V osemdesiatych rokoch však fajnšmekri nepohrdli ani predpotopnou grafikou a mohli si pozrieť veci, o ktorých sa väčšine z nich ani nesnívalo.

Stiahnite tu.

7. Planet of Lust (1989)

Princeznú Orgazmu na Planéte rozkoší dokáže zachrániť iba superhrdina Brad Stallion. Ochrániť ju musíte pred šialeným vedcom Doktorom Dildom! Ak si vás nezíska modrooký fúzatý hrdina s perlovým náhrdelníkom, tak už nikto.

Stiahnite tu.

8. SeXoniX (1994)

Obľúbená arkáda, pri ktorej odhaľujete po kúskoch eroticky ladenú fotografiu modelky. Za každý dosiahnutý level vás hra odmení novým obrázkom, ktorý môžete odhaliť.

Stiahnite tu.

Odporúčame