8 najhorších rapových skladieb zo Slovenska: Tieto videá sú skutočným peklom

Andrew Gaines/Unsplash

#Aj najlepší raperi sú často bez hudobného vzdelania, to však neznamená, že to nevyžaduje obrovské množstvo skillu. Preto rap nemôže robiť každý. Alebo môže, akurát sa mu následne bude celý internet vysmievať. Vybrali sme práve takých 8 slovenských rapových „skladieb“ z posledných rokov a tie sú skutočným peklom. A práve preto stoja za to.

Roko Superstars

OK, začnime bez klipov a štúdiových nahrávok. Roko Superstars, vlastným menom Štefan Lukáč, poctil porotu v Košiciach počas Superstar rapom po anglicky, nemecky, arabsky a čínsky. Ku koncu sa to zvrtlo k takej dokonalosti, že ťažko povedať, či išlo len o dotiahnutý žart, alebo jednoducho absenciu akejkoľvek sebareflexie.

Laco majster slova

Pred takmer desiatimi rokmi bol tekovský Laco majster slova s ypsilonom (ktorý vie aj v ruke skrečovať s telefónom) hitom slovenského internetu. Jeho niekoľko krátkych, na mobil nahraných trackov totiž malo všetko – zlý flow, hlúpe texty, dlhé pauzy na rozmýšľanie a nepodarené tanečné kreácie.

Element – Pošli to ďalej

Tu už vstupujeme do teritória drahých klipov (natáčaných v Košiciach), topánok Gucci, bavorákov a detského rapu, ktorý vás odrovná. Element je raper z Trebišova, ktorý sa veľmi snaží, ale tiež mu to veľmi nejde. Pošlite to ďalej…

Viktor Kamenický – Som čarovný

V tomto prípade je jasné, že ide o recesiu, no aj tak si zaslúži miesto miesto najhoršími rapmi v hre. Adiss z Petržalky to však vyhral v inom smere, toto video má už viac ako 4 milióny pozretí. O takých číslach by sa iným zlým raperom mohlo len snívať.

Gabi-G ft. Johnny Kortis

Johnny Kortis bol kedysi Rytmusovým obľúbeným beatmakerom. A to až do doby, kým sa neukázalo, že všetky svoje produkcie ukradol. Bol to aj prípad známych Zlatokopiek. Kortis však na hudbu nezanevrel a pre Gabi-G vyprodukoval túto krásnu skladbu, ktorá je presnou ukážkou, ako znie fakt zlý hip-hop. Tu je totiž jasné, že o recesiu nejde.

DJ Fero – Milujem Ťa

Ach, to je ale sladké. Otrasný rap, text o láske a nahrávka, ktorá znie ako keby bola nahratá bez mikrofónu do telefónu. To je vyznanie od DJ-a Fera.

Azusa Street – Generácia

Ak ste si nezažili prelom 90. a nultých rokov na hudobnej scéne, pravdepodobne vás obišiel nu-metal, žáner kombinujúci rap a tvrdé gitary. Na Slovensku sme mali niekoľko takých márnych pokusov, tento však vytŕča, pretože dal dohromady slabý rap, gitary, skreče a kresťanskú tématiku.

Modrá žiara – Mojej láske

Mohli by sme vybrať každé jedno video od Adama Lopreteho a každé jedno z nich by tomuto rebríčku kraľovalo. Modrá žiara, Vecom prekrstená na Mokrú žiaru, strihala v klipoch tvrdé pózy, handry ako z amerických klipov a neskutočne slabý flow. Na Music Boxe jeho klipy však leteli, Adamove účty za sms-ky však museli byť obrovské.

Odporúčame