8 akcií, ktoré si nemôžeš nechať ujsť: Krst top slovenského talentu, rozlúčka s Hexom, koncerty legiend

Foto: Unsplash.com/Maxime Bhm

#Leto sa pomaly končí, to ale neznamená, že nestíhaš posledné festivaly sezóny, alebo nakúpiť lístky na super jesenné koncerty. Vybrali sme pre teba 8 akcií po celom Slovensku, ktoré sa rozhodne oplatí zažiť. Tak poďme na to.

Boki – krst albumu Vamos

Boki je rodák zo Šamorína, ktorý sa preslávil ako finalista šou Česko Slovensko má Talent. To mu zabezpečilo spoluprácu so Spirit Music a štatút jedného z najrýchlejšie rastúcich interpretov našej scény. Svoj debutový album Vamos pokrstí v rodnom Šamoríne a to aj s hosťami ako Majk Spirit, Mega M alebo Dominika Mirgová. Krstiť sa bude 28. septembra v Dome kultúry , lístky nájdeš na Predpredaj.sk.

30. výročie skupiny Hex

Hex bohužiaľ oslávi svoje 30. narodeniny bez jej zakladateľa a speváka Ďuďa, ktorý pred pár dňami podľahol zákernej chorobe. Preto bude možno trojica koncertov rozlúčková a ak nie, určite to bude veľká oslava kariéry a života speváka. Koncerty sa uskutočnia 22. 11. v Starej Tržnici v Bratislave, 26. 11. v Dome Odborov v Žiline a 27. 11. v Historickej radnici v Košiciach. Vstupenky na všetky tri nájdeš na Predpredaj.sk.

Festivaly SKALY 2019

Rozlúčka s letom? Medzi 30. augustom a 1. septembrom sa uskutoční druhý ročník festivalu Skaly neďaleko Rajeckých Teplíc. Na hlavnom pódiu si užiješ umelcov zvučných mien ako sú Korben Dallas, Billy Barman, Gleb, Medial Banana, Puding Pani Elvisovej, Pre všetkých, ktorí sa radi vlnia je pripravený TechHouse s DJ-mi ako Drahosh či Grining a taktiež DNB stage. Vstupenky na celý víkend si môžeš kúpiť na Predpredaj.sk.

Evanescence v Trnave

Už 7. septembra zahrá v areáli Slávie v Trnave legendárna gothic-rocková kapela Evanescence. Kto zažil začiatok nultých rokov a klipy, ktoré vtedy leteli na MTV, určite si pamätá sympatickú Amy Lee a jej temné hity. Okrem Evanescence vystúpi aj niekdajšia frontwomanka Nightwish Tarja Turunen. Lístky nájdeš kde inde ako na Predpredaj.sk.

Carnival Youth

Lotyšskí Carnival Youth sú miláčikmi letných festivalov po Európe a už po piaty raz sa vrátia na Slovensko, kde začali svoje meno budovať na festivale Grape. Svoj indie rock predstavia Carnival Youth 20. septembra v bratislavskej Novej Cvernovke a vstupenky si môžeš kúpiť na Predpredaj.sk.

The Asteroids Galaxy Tour

Dánska psych-popová formácia The Asteroids Galaxy Tour už na Slovensku hrala a to úspešne na festivaloch Pohoda a Topfest. Tentoraz sa po prvý raz predstaví klubovým koncertom a to v bratislavskom MMC 6. novembra. Kapela na čele s charizmatickou speváčkou Mette Lindberg sa preslávila pred dekádou, keď jej skladbu vybral do reklamy technologický gigant Apple. No tvorba týchto Dánov ukazuje, že nie sú len kapelou jedného hitu. Lístky nájdeš v sieti Predpredaj.sk.

Levity with Magdalena

A teraz niečo pre priaznivcov tanečnej hudby. Ešte v auguste, konkrétne 28. augusta sa v Edison Parku v Bratislave predstaví house a techno dídžejka z Hamburgu – Magdalena. Tá reprezentuje jeden z najvplyvnejších elektronických labelov DIYNAMIC Music. Svoj sound predviedla už na tých najzásadnejších svetových fórach ako Tomorrowland, Tulum, Ibiza, Cercle, Diynamic Outdoor a mnoho ďalších. Lístky môžeš zohnať cez Predpredaj.sk.

Lamb

Ďalšia legendárna kapela, ktorej sa na Slovensku zapáčilo je Lamb. Tí sa na Slovensko vracajú už po niekoľký raz. Zahrajú v bratislavskom MMC 25. novembra. Lamb vo svojej tvorbe spájajú vplyvy elektroniky 90. rokov, keď na scéne začínali, s éterickým vokálom speváčky Lou Rhodes. Lamb hrajú do tanca aj na posluch a je to veľmi emotívny zážitok. Vstupenky predáva Predpredaj.sk.

Odporúčame