#7: Spoznali sme tú najhlúpejšiu hudbu z našej krajiny, ale aj Slováka s Oscarom

Unsplash/Jordan Butler

#Ten čas skutočne rýchlo beží. Zdá sa to ako včera, keď som písal posledný týždňový sumár toho najzaujímavejšieho z magazínu Hashtag.sk. Máme tak pred sebou ďalšiu sedmičku z uplynulých 7 dní. Z redakcie želáme príjemný zážitok!

Počas minulého týždňa sa na internete objavila nová skladba Joža Ráža. To by nebolo ničím mimoriadne zaujímavé, pokiaľ by nemala fakt hlúpy text, ktorý troška pootvoril tému cezpoľných v Bratislave. V redakcii nás to inšpirovalo k tomu, aby sme oživili zoznam najhlúpejších slovenských skladieb zo Slovenska a Ráža tam zaradili k iným legendárnym klipom. Nehovoriac o tom, že tému ľudí spoza Bratislavy, ktorí sa tam rozhodli žiť, sme prebrali aj v tohtotýždňovom názore. Povedzme si to takto, Rážov humor príliš nezdieľame.

Aby sme sa však nevenovali len Slovákom, ktorí majú to najlepšie už za sebou, Mirec sa v rozhovore porozprával s Vladimírom Valovičom. Ak vám jeho meno nič nehovorí, tak vedzte, že je to Slovák, ktorý je ovenčený Oscarom. A tiež je dosť pravdepodobné, že ste videli nejaký film, pod ktorý sa podpísal.

Opäť sme sa túlali aj po Slovensku a hoci Banskú Štiavnicu sme na našich stránkach už mapovali, zamerali sme sa tentokrát na Trať mládeže, železničný projekt, ktorý na Slovensku nemal obdoby. Odskočili sme si aj na Sardíniu a Korziku, ktorá sú rajom pre windsurfing, ale aj fotografov.

Keďže sa blíži olympiáda, načreli sme tiež do studnice skutočných športových blamáží. Vedeli ste, že Žilina drží negatívny rekord v Lige majstrov, alebo že slovenské hokejistky sú v Guinessovej knihe? Nezabudli sme ani na pravidelný kvíz. Nikola tento týždeň pripravila jeden pre fanúšikov Disneyoviek.

Užite si víkend a pri rubrike #7 sa vidíme opäť o týždeň v piatok.

Odporúčame