#7: Spoznali sme naj slovenské filmy i architekúru, ale aj poriadnu bratskú nenávisť

Bellušov vodojem v Trnave

Bellušov vodojem v Trnave

#Každý týždeň vám prinášame sumár toho najzaujímavejšieho z obsahu Hashtag.sk za posledných 7 dní. Výnimkou nie je ani dnešok, pozrieme sa teda na to, čo pre vás naša redakcia pripravila a čo ste možno v posledných dňoch zmeškali.

Svet v dnešných dňoch žije olympiádou. Športu sme sa nevyhli ani my a pozreli sme sa na tie odvetvia, ktoré na najväčšom športovom fóre chýbajú. S olympiádou sú tiež spojené dve legendárne športové značky – Adidas a Puma. Vedeli ste, že išlo pôvodne o jednu firmu dvoch bratov? Ich nenávisť ich prinútila založiť konkurenčné firmy a neskončila sa ani ich smrťou.

V tohtotýždňovej reportáži sme sa vybrali do nemeckého Beelitzu. Existuje tam totiž chodník, ktorý Slováci poznajú ako chodník korunami stromov. S tou výnimkou, že tento vedie cez areál niekdajšej nemocnice, ktorá má za sebou pohnutú históriu. Keď sme pri pohnutnej histórii, nemôžme ignorovať ani príbeh drogového bossa Pabla Escobara, ktorý zničil množstvo životov a zároveň ani nevedel, na čo všetko môže vlastné bohatstvo minúť.

Venovali sme sa aj slovenským témam. Odštartovali sme nový seriál, ktorý sa venuje tej najzaujímavejšej slovenskej architektúre. Zároveň sme pripravili prehľad tých najlepších dokumentov posledných rokov, ktoré natočili u nás.

Nechýbajú ani pravidelné rubriky. V názore sme sa pozreli na sociálne siete, konkrétne rodičov, ktorí zneužívajú svoje deti na vlastnú prezentáciu. Na odľahčenie tohtotýždňový kvíz vás precvičí zo skutočného veku známych osobností.

Ďakujeme za pozornosť počas tohto týždňa a vidíme sa opäť o týždeň pri ďalšom prehľade.

Odporúčame