7 neskutočne potupných športových prehier: 82 gólov Sloveniek aj žilinská hanba v Lige majstrov

Unsplash

#Niektoré z tých zápasov vyzerali, ako keď si v starých verziách hier NHL alebo FIFA nastavíte poriadne nízku obtiažnosť. Jednoducho gól padá z každej šance. Takým spôsobom sa do Guinessovej knihy zapísali naše hokejistky. Ich mužskí kolegovia majú za sebou tiež niekoľko zápasov, špeciálne v počiatkoch éry samostatnosti, keď to jednoducho padalo. Keďže sa nám pomaly blíži olympiáda a s ňou narastá športový duch, pozreli sme sa na niekoľko potupných prehier na medzinárodnej, ale najmä na slovenskej scéne.

Slovensko – Bulharsko 82:0

Nemôžme začať ničím iným, ako historicky najvyšším víťazstvom v hokejovom zápase podľa Guinessovej knihy rekordov. Slovenské hokejistky v roku 2008 v kvalifikácii na olympijské hry zničili súperky z Bulharska neskutočným spôsobom v podobe 82:0. Na bránku vyslali viac ako 130 striel, Bulharky ani jednu. To hovorí za všetko.

Slovensko – Bulharsko 20:0

Čo sa týka mužov, aj tí dosiahli svoje najvyššie víťazstvo v histórii v zápase s Bulharskom. Stalo sa tak v roku 1994 v Poprade počas MS C-kategórie. Miroslav Šatan, Karol Rusznyák a Ľubomír Rybovič strelili po tri góly.

Inter Bratislava – Bardejov 10:0

Po Bardejove a ani bratislavskom Interi už nie je v najvyššej slovenskej futbalovej lige ani chýru ani slychu, v roku 1999 sa však ich spoločný zápas v hlavnom meste zapísal do dejín slovenskej futbalovej ligy. Inter, ktorý bol v nasledujúcich sezónach dvakrát majstrom, rozdrvil klub z východu 10:0. Bardejov mal vtedy veľké finančné ťažkosti a bol na chvoste tabuľky, takže výsledok možno ani nie je tak veľkým prekvapením.

stadium-931975_1280
pixabay.com

Žilina – Marseille 0:7

Historicky najvyššia prehra na domácom ihrisku vo futbalovej Lige majstrov. V roku 2010 sa tak stalo v Žiline, kde vtedajší slovenský majster hostil tím z francúzskeho Marseille. Francúzi kompletne rozbili slovenské mužstvo, nasúkali mu sedem gólov. Na taký zápas len ťažko zabudnúť.

Mike Tyson vs. Michael Spinks

Nielen futbal a hokej prináša šokujúce výsledky. Jedným z nich bol knockout po 91 sekundách, ktorý utrpel dovtedy neporazený borec Michael Spinks od mladého Mikea Tysona v roku 1988. V takomto prípade ani netreba dávať video so sumárom, môžete si pozrieť jednoducho celý zápas.

Nemecko – Brazília 7:1

Na tento futbalový šok si asi mnohí pamätajú. Semifinále majstrovstiev sveta v Brazílii a domáci prehrávaju po polčase 5:0. Nemci si s Brazíliou robili čo chceli. A je dosť pravdepodobné, že keby na druhý polčas nastúpili s chuťou ešte viac ponížiť Brazíliu, podarilo by sa im to.

Rusko – Turecko 42:0

Na záver niečo z minulého roka Vo februári si ruská reprezentácia do 16 rokov poradila s hokejovým trpaslíkom z Turecka na Zimnom olympijskom festivale mládeže. Čo však stojí za to sú samotné góly. Títo chlapci majú menej ako 16 rokov?!

 

Odporúčame