Domov » Všetky » Kultúra » Hudba » 640 miliónov pozretí a titul najvirálnejšieho hudobného videa: Títo komedianti mieria na Slovensko

640 miliónov pozretí a titul najvirálnejšieho hudobného videa: Títo komedianti mieria na Slovensko

640 miliónov pozretí a titul najvirálnejšieho hudobného videa: Títo komedianti mieria na Slovensko

Zdroj: Youtube

#Pred pár rokmi vytvorila komediálna Skupina Ylvis z Nórska skladbu The Fox, ktorá sa spolu s videom stala jedným z najvirálnejších hitov posledných rokov. Ide totiž o dokonalú paródiu aktuálnych hudobných trendov, od tanečného videa cez smutné falzety, až po nezmyselný text. Asi málokto jej predpovedal taký úspech, no stalo sa.

A hoci skladba pôvodne vznikla ako upútavka pre komediálny program nórskej televízie, Ylvis pokračujú aj vo svojej hudobnej kariére. Zaradili sa tak k interpretom ako Flight of Conchords, The Lonely Island, Tenacious D , ktorí výborne kombinujú humor s chytľavými skladbami.

Navyše, budúce leto bude Slovensko prvým miestom, kde sa Ylvis predstavia mimo Škandinávie. Do svojho programu ich totiž potvrdil trenčiansky festival Pohoda, kde Ylvis zahrajú prierez svojich ďalších virálnych hitov. Okrem The Fox to je napríklad A Capella alebo Stonehenge, ktorý má na Youtube tiež celkom úctyhodný počet 27 miliónov zhliadnutí.

 

Autor: #Filip