6 detských hviezd zo Slovenska včera a dnes: Kde zmizla Bambuľka a mandarínka Darinka?

Facebook

#Život detských hercov či spevákov vie byť pekne krutý. Nečakaná, často až nechcená sláva, peniaze, konflikty s rodinou, bulvár. Nečudo, že mnohé z detských hviezd od reflektorov utieklo. Pozreli sme sa na niekoľko legendárnych detských hviezd od nás a čo robia dnes. A občas to je pekne prekvapivé.

Michaela Paštéková

Speváčka Mandarínky Darinky bola asi prvou skutočnou detskou hviezdou 90. rokov. Spolupracovala s Petrom Nagyom na jeho detských projektoch. No posledný album vydala ako 16-ročná. Neskôr sa jej kariéra vyvinula na prvý pohľad celkom prekvapivo. Dnes 34-ročná Michaela pôsobí na Vysokej škole výtvarných umení, má doktorát a za sebou aj kariéru novinárky.

Monika Haasová

V osemdesiatych rokoch zažiarila Monika Haasová v televízii ako Bambuľka. Dnes štyridsaťročná herečka žije s partnerom striedavo na Slovensku a v Holandsku. V posledných rokoch sa natáčaniu venovala len príležitostne, skôr sa prejavovala ako divadelná režisérka.  Jej sestra Zuzana je tiež známou herečkou.

https://www.youtube.com/watch?v=cWAycErtxBU

Martin Madej

Ďalší spevák známy z detských albumov Petra Nagya, konkrétne z legendárneho hitu o psovi Bobim je spevákom, tanečníkom a muzikálovým hercom. Ako jeden z mála sa drží svojho detského remesla. A aj keď úspech už nie je taký, ako v 90. rokoch, zdá sa, že Madej je so všetkým bez problémov vyrovnaný a naďalej pokračuje vo svojej tvorbe. Tá sa, ehm, mierne ponáša na Justina Timberlakea.

https://www.youtube.com/watch?v=-rD7oiNHqWk

Sandra Junasová

Dáma sa nemá biť bol ďalší z veľkých detských hitov 90. rokov. A podpísal sa pod ním Dano Junas, kedysi pomerne známy spevák a moderátor. Jeho dcéra Sandra má dnes 32 rokov a celkom zaujímavú Wikipediu, kde sa okrem iných píše, že sa vydala, rozviedla, žila v zahraničí, študovala a tiež, rada chodí do bratislavských klubov.

Emily

Emily alias Daniela Petríková a jej popevok Dam du bi dam bol kedysi hitom jednej zo slovenských hudobných televízii. Potom sa však speváčka úplne vytratila, študovala, učila… Pred pár rokmi sa vrátila k spevu ako súčasť dua s raperom Justicom. A dokonca spolu nahrali aj pieseň o borovičke!

Petra Jurinová

Bolo obdobie, keď bola Petra Jurinová všade. Moderovala relácie verejnoprávnej televízie, spievala a nahrávala detské albumy, objavovala sa na akciách venovaných detí. Dnes má tridsať rokov a je úplne mimo tejto scény. Podľa všetkého vyštudovala právo v Sládkovičove.

Facebook

Odporúčame