Domov » Všetky » Lifestyle » 5 TOP leteckých letných destinácií na rok 2017, ktoré nezruinujú váš rozpočet

5 TOP leteckých letných destinácií na rok 2017, ktoré nezruinujú váš rozpočet

5 TOP leteckých letných destinácií na rok 2017, ktoré nezruinujú váš rozpočet

#Aj keď nás bičujú poriadne mrazy, ani sa nenazdáme a leto je tu. Cestovné kancelárie si veselo propagujú svoje letné ponuky, lákajú na first momenty a i v obchodoch sa začína pomaly obmieňať zimný tovar za letný. Myslite na to, ako prežijete svoju letnú dovolenku už teraz. Pozrime sa spolu na 5 top letných destinácií pre rok 2017, ktoré nezruinujú váš rozpočet, ale zároveň vám doprajú absolútnu pohodu a tú pravú atmosféru.

1. Taliansko – Kalábria

Taliansko ako také máme na skok, dopraviť sa tam môžeme pohodlne i autobusom či autom a hurá, dovolenka môže začať. Ale! Čo takto skúsiť malebnú oblasť Talianska s názvom Kalábria, ktorá sa nachádza na juhu Apeninského polostrova? Medzi najvychytenejšiu oblasť patrí určite časť Capo Vaticano, ktorej pláž bola zaradená medzi 100 najkrajších pláží v Európe.

2. Grécko – Santorini

Santorini je klenotom Egejského mora. Tento malý raj na zemi vyhľadávajú turisti z celého sveta. To, čo dodáva magickú a zároveň charakteristickú črtu tejto destinácii sú tradičné domčeky vo farbách gréckej vlajky. Typickými  sú však i syry všetkých druhov, k tomu olivy a kvalitné víno a nepochybne i veselý tanec a spev.

3. Kapverdy – Boa Vista

Ako lepšie môže znieť pozvánka? Dlhé kilometre bielych pláži, tyrkysové more, neutíchajúce a hravé vlny a iba 6 hodín letu z Bratislavy. Presne takto sa dajú charakterizovať Kapverdy. Lákadlom je určite i stabilné počasie takmer po celý rok s teplotami vzduchu od 24 do 30°C. Táto na pohľad exotická cieľová destinácia stále nepatrí k najznámejším či otrepaných dovolenkám. Nebojte sa ich, stoja rozhodne za to a ani cena za túto destináciu vám nevyrazí dych.

4. Egypt – Marsa Alam

Mnohí si mysleli, že Egypt má svoju slávu a priam diamantovú éru za sebou. Omyl. Počet cestujúcich, ktorí si vyberajú pieskovú zem za cieľ svojej dovolenky opäť stúpa. Kvalitné hotely a služby, prekrásne more, horúce počasie, najpozoruhodnejšia história krajiny na svete a megapriaznivé ceny. K tomu veľká ponuka fakultatívnych výletov. Nezostávajte priamo len v Hurghade, určite navštívte i priľahlé oblasti ako je Sahl Hasheesh, Makadi Bay či objavte Marsa Alam. Egypt je klenot, ktorý by bola škoda zavrhnúť.

5. Španielsko – Menorca

Malá sestra slávnejšej Mallorky. Ostrov Menorca žije stále v jej tieni, rovnako ako Ibizy. Nenájdu sa tu rušné letoviská, rozsiahle hotelové komplexy, ale naopak množstvo panenských pláží, ktoré sú ukryté medzi skalami.  Nie nadarmo sa Menorce vraví i zelený ostrov.  Pre našinca príjemné stredomorské podnebie, fascinujúce prírodné scenérie, ktoré sú doplnené návštevou starobylých miest sú jednoznačne predpokladom nezabudnuteľnej dovolenky. Ak sa rozhodnete pre španielsky, pokojom a slnkom zaliaty raj, určite využite možnosť spoznávať tento malý Karibik autom.

 

 

 

Autor: #Marcela