4 najtvrdšie scény zo Sám doma očami odborníka: Tak toto by banditi prežili iba ťažko

20th Century Fox

#Rozmýšľali ste niekedy pri vianočnom pozeraní filmov zo série Sám doma, či by jednotlivé scény v skutočnom živote mohli banditi vôbec prežiť? Ak nie, tak vedzte, že na svete takí ľudia sú. A magazín Motherboard sa dokonca o niektorých zo scén poradil aj s odborníkom, konkrétne lekárom z New Yorku – Josephom O’Hareom. A zdá sa, že Marv a Harry by až tak dobre nepochodili.

Scéna s let lampou

Lekár hovorí, že aj keď bol Harryho nápad s uhasením ohňa v snehu dobrým nápadom, v skutočnom živote by pravdepodobne rovno upadol do šoku a nebol by ho schopný vykonať. Popáleniny by v tomto prípade boli veľmi vážne, je dokonca veľmi pravdepodobné, že by oheň dostal až k lebke.

Scéna s plechovkami farby

Okrem toho, že by obaja páni prišli o zuby, dolámali by si nosy a fraktúry lebky by boli výrazné, nehovoriac o následných zlomeninách, ktoré by utrpeli pri páde, najväčším strašiakom v tomto prípade je krvácanie do mozgu, prípadné krvné zrazeniny. Tie by potenciálne mohli viezť až k smrti.

Scéna s tehlami

Toto by z malého Kevina stopercentne urobilo vraha. Scéna z druhého pokračovania filmu je obzvlášť tvrdá, jedna tehla za druhou na Marvovej hlavej by spôsobili podľa odborníka fraktúru lebky, obnaženie mozgovej hmoty a všeobecne niekoľko ďalších záležitostí, ktoré by bandita nemal šancu prežiť. Kevin do basy!

Vybuchujúci záchod

Harry by to v skutočnom živote nezvládol. Okrem horiacej hlavy, ktorej následky doktor zmieňoval už vyššie, by výbuch spôsobil telu ešte omnoho viac zranení, špeciálne popálenín a to nielen na hlave. Aj táto pasca by teda z Kevina spravila vraha.

Odporúčame