3 rady, ako vybrať auto pre rodinu do 20-tisíc eur: Ukážeme ti model, ktorý ťa ihneď osloví

Peugeot.

Zdroj: Peugeot

#Rodinné auto by malo spĺňať viacero špecifických kritérií. Musí byť ekonomické, no zároveň priestranné, bezpečné a vybavené praktickými pomocníkmi. Pokiaľ hľadáš to najlepšie vozidlo, ktoré bude spĺňať všetky vaše požiadavky, pri výbere by si sa mal zamerať na niekoľko dôležitých parametrov.

1. Všímaj si bezpečnostné prvky

V prípade rodinného auta je dôležité, ak máte malé dieťa, aby bolo vybavené kotevnými okami Isofix na zadných sedadlách a prednom sedadle spolujazdca. Vďaka tomuto systému vieš na sedadlo jednoducho a bezpečne prichytiť detskú sedačku. Zameraj sa aj na prvky aktívnej bezpečnosti. Vďaka adaptívnemu tempomatu, systému automatického núdzového brzdenia v meste, asistentovi na udržanie v jazdnom pruhu alebo upozorneniu na vozidlá v mŕtvom uhle dokážeš jazdiť bezpečnejšie a podstatne znížiť riziko nehody.

V prípade, že dôjde k nárazu, je robustná karoséria SUV značnou výhodou. V kombinácii so strategicky umiestnenými airbagmi dokáže bezpečne ochrániť všetkých členov posádky a minimalizovať škody na zdraví. Rodinné auto by si malo so všetkými nástrahami každodenného života hravo poradiť. Aj preto sa odporúčajú SUV modely, ktoré majú vyšší podvozok a ochranné plasty na kritických miestach karosérie. Môžeš tak mať istotu, že tvoje auto ťa spoľahlivo dopraví kamkoľvek. Ochranné plasty navyše určite oceníš aj pri drobných nehodách pri parkovaní v meste.

2. Veľký priestor nesmie chýbať

Kam budeš so svojím autom najčastejšie jazdiť? Pokiaľ máš menšie deti, zrejme ich budeš voziť do škôlky či školy. Cez víkend si odbehneš na výlety do prírody, niekoľkokrát do roka na ňom absolvuješ dlhšiu trasu a občas ti možno poslúži na služobnú cestu. Pri výbere si preto všímaj súhru vonkajších a vnútorných rozmerov. Cieľom je vybrať vozidlo, s ktorým nebude problém manévrovať po meste, no zároveň poteší priestranným interiérom. Zameraj sa na miesto na zadných sedadlách a objem kufra. Ten by mal byť aspoň na úrovni 400 litrov.

3. Zváž náklady na prevádzku

Darmo si vyberieš cenovo dostupné rodinné auto, keď ťa bude stáť zbytočne veľa peňazí na prevádzkových nákladoch. Za pozornosť v tomto smere stojí najmä spotreba paliva. Vo všeobecnosti platí, že naftové motory majú obvykle nižšiu spotrebu ako benzínové. Pri výbere zváž automatickú prevodovku. Tie najmodernejšie môžu mať až 8 stupňov a vďaka tomu dokážu zabezpečiť nízku spotrebu paliva pri všetkých podmienkach – v meste, na okresných cestách, ale aj pri vysokých diaľničných rýchlostiach.

Náš tip na model do 20-tisíc eur

Ideálny pomer kompaktnosti a priestrannosti za priaznivú cenu ti ponúka SUV model Peugeot 2008. Ten poteší batožinovým priestorom s objemom 405 litrov a vzdušným pocitom v interiéri. V meste s ním zaparkuješ aj do úzkych miest, pri dlhších jazdách ťa rozmazná svojím komfortom. Jednoducho, toto je auto do každej situácie, čo tvoja rodina určite ocení. Zakúpiť si ho môžeš v úspornej benzínovej, naftovej, ale aj čisto elektrickej verzii. Jeho základná cena sa začína už od 17 990 eur.

Peugeot.
Peugeot 2008 si ťa získa svojím charizmatickým dizajnom, ale aj praktickosťou. Zdroj: Peugeot.

Investícia, ktorá sa ti vráti

Zaujímavou voľbou môže byť pre teba aj čisto elektrické SUV Peugeot e-2008Hoci jeho cena presahuje aj 30-tisíc eur, vyššiu vstupnú investíciu ti dokáže vrátiť na nízkych prevádzkových nákladoch. Kým prejdenie 100 kilometrov na vozidle s benzínovým motorom ťa bude v priemere stáť 10 eur, elektromobil dokáže rovnakú vzdialenosť prejsť za približne 2 eurá. Elektrický pohon pritom neuberá nič z využiteľného vnútorného priestoru.

SUV Peugeot 2008.
Zdroj: Peugeot

Peugeot má riešenie pre každého

Známa automobilka ti prináša rôzne atraktívne modely. Dôležité sú, samozrejme, aj tvoje finančné možnosti a koľko si ochotný do kúpy vozidla investovať. Pre náročnejších zákazníkov je pripravený nový Peugeot 3008 SUVktorý nájdeš aj vo verzii plug-in hybrid s pohonom 4 × 4. Má celý rad najmodernejších technológií, ktoré zvyšujú komfort cestovania, ale hlavne bezpečnosť celej posádky. Jedinečný je napríklad systém nočného videnia. Pre naozaj veľkú rodinu je pre teba pripravený 7-miestny model 5008 s mimoriadne bohatou výbavou a objemom kufra viac ako 700 litrov.

Pri oboch modeloch však musíš rátať aj vyššou cenou, ktorá presahuje 25-tisíc eur. SUV modely Peugeot vieš však aktuálne získať s viacerými praktickými benefitmi – s odkupným bonusom až do 2 000 eur za tvoje staré auto alebo so zimnými pneumatikami zadarmo. V prípade elektrických a hybridných verzií získaš navyše zadarmo nabíjaciu kartu, ktorá ti pokryje prvých 10-tisíc kilometrov.

CHCEM VIDIEŤ PONUKU OD PEUGEOT

Peugeot.
Vlajková loď Peugeot 5008 ponúka obrovský priestor až pre 7 ľudí. Zdroj: Peugeot

Advertoriál pripravený v spolupráci s Peugeot.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame