Domov » Všetky » Lifestyle » 3 fantastické miesta, ktoré musíte navštíviť: Stihnite to ešte predtým, ako navždy zaniknú

3 fantastické miesta, ktoré musíte navštíviť: Stihnite to ešte predtým, ako navždy zaniknú

3 fantastické miesta, ktoré musíte navštíviť: Stihnite to ešte predtým, ako navždy zaniknú

Zdroj: Unsplash/Sergey Pesterev

#Vedci bijú na poplach. Zmena klímy sa netýka iba ľudí, ale ohrozené sú aj svetoznáme a obľúbené miesta. Pozrite sa na tri destinácie, ktoré by ste rozhodne mali navštíviť skôr, ako zaniknú.

3) Benátky

Benátky patria k jedným z najobľúbenejších výletných miest nielen pre Slovákov. Romantické uličky a kanáliky, kvalitné talianske jedlo a zvláštna atmosféra dodáva tomuto mestu neopakovateľný lesk. I napriek tomu hrozí Benátkam zánik. Dôvodom sú čoraz častejšie záplavy a je potvrdené, že Benátky sa veľmi pomalým tempom potápajú.

Burano☆#benátky#italie#colours#summer#trip#color#colour#colour#and#colour

A post shared by →Verča ^-^ (@veru.ska_s) on

2) Tádž Mahal

Viete o tom, že Tádž Mahal je najprepracovanejšie mauzóleum na svete? Nečudo, že tam húfne prúdia návštevníci a pamiatka sa borí s počtom 3 milióny turistov ročne. Aby sa zachovala, UNESCO chce zrušiť jej sprístupnenie pre ľudí. Navyše znečistené ovzdušie a zanedbateľná rekonštrukcia nedávajú priaznivé vyhliadky do budúcnosti.

1) Kilimandžáro

Hora upätá do krásy africkej divočiny. Aj také je Kilimandžáro, o ktorom písal v minulosti aj Ernest Hemingway. Najnovšie štúdie však hovoria, že do 20 rokov navždy zmizne. Vraj až 85% snehovej pokrývky zmizlo ešte v minulom storočí. Najvyšší čas vydať sa na túto svetoznámu horu, nemyslíte?

Autor: #Marcela