3 fantastické miesta, ktoré musíte navštíviť: Stihnite to ešte predtým, ako navždy zaniknú

Unsplash/Sergey Pesterev

#Vedci bijú na poplach. Zmena klímy sa netýka iba ľudí, ale ohrozené sú aj svetoznáme a obľúbené miesta. Pozrite sa na tri destinácie, ktoré by ste rozhodne mali navštíviť skôr, ako zaniknú.

3) Benátky

Benátky patria k jedným z najobľúbenejších výletných miest nielen pre Slovákov. Romantické uličky a kanáliky, kvalitné talianske jedlo a zvláštna atmosféra dodáva tomuto mestu neopakovateľný lesk. I napriek tomu hrozí Benátkam zánik. Dôvodom sú čoraz častejšie záplavy a je potvrdené, že Benátky sa veľmi pomalým tempom potápajú.

https://www.instagram.com/p/BHor9gTAGYZ/?tagged=ben%C3%A1tky

https://www.instagram.com/p/BVxW8D6j4pz/?tagged=ben%C3%A1tky

https://www.instagram.com/p/BYGY-8tFifb/?tagged=ben%C3%A1tky

2) Tádž Mahal

Viete o tom, že Tádž Mahal je najprepracovanejšie mauzóleum na svete? Nečudo, že tam húfne prúdia návštevníci a pamiatka sa borí s počtom 3 milióny turistov ročne. Aby sa zachovala, UNESCO chce zrušiť jej sprístupnenie pre ľudí. Navyše znečistené ovzdušie a zanedbateľná rekonštrukcia nedávajú priaznivé vyhliadky do budúcnosti.

https://www.instagram.com/p/BStKraIBwjm/?tagged=tadzmahal

1) Kilimandžáro

Hora upätá do krásy africkej divočiny. Aj také je Kilimandžáro, o ktorom písal v minulosti aj Ernest Hemingway. Najnovšie štúdie však hovoria, že do 20 rokov navždy zmizne. Vraj až 85% snehovej pokrývky zmizlo ešte v minulom storočí. Najvyšší čas vydať sa na túto svetoznámu horu, nemyslíte?

Odporúčame