10+ tipov na perfektné darčeky pre mamu: Mamina je len jedna, poteš ju niečím výnimočným!

Foto: Getty Images

#Mama je asi najdôležitejšia osoba v živote každého z nás. Stará sa o nás bez ohľadu na to, či sme deti alebo dospelí. Aj preto si od nás sem-tam zaslúži nejaký ten darček ako znak lásky a vďaky k nej. V tomto článku ti priášame zopár tipov, čím potešiť maminu. Toto sú podľa nás najlepšie tipy na darčeky pre mamu.

Fotokniha

Tento darček vie byť naozaj osobný. Daj si záležať s výberom fotiek, vyber nejaké momenty, na ktoré by mamina mala spomínať – fotky z tvojho detstva, dovolenky alebo napríklad rodinných osláv. Fotky dokážu vyvolať neskutočne veľa emócií a spomienok. Keď máš vybraté fotky, stačí si zvoliť obchod, v ktorom to dáš spraviť, je ich pomerne veľké množstvo. Ak však máš veľa voľného času a si kreatívny typ, môžeš fotoknihu vyrobiť aj sám doma. 

Foto: Unsplash.com

Kuchárka

Ak je tvoja mamina typ ženy, ktorá rada trávi svoj čas v kuchyni vyváraním a vypekaním rôznych dobrôt, kuchárka je dobrý nápad. Aj keď ony už väčšinou majú svoje overené recepty, trochu experimentovať a vystúpiť zo svojej komfortnej zóny nezaškodí. Kuchárka môže poslúžiť ako inšpirácia. V kníhkupectvách nájdeš množstvo kuchárok a ak si nie si istý, skús sa spýtať napríklad osôb pracujúcich v obchode – určite ti radi poradia.

Náš tip: Určite vyber kuchárku, ktorá vyzerá už na prvý pohľad zaujímavo a pekne a nie je len zbierkou obyčajných receptov.

Sada hrncov

Asi to poznáš. Mamina doma varí v hrncoch, ktoré dostala ešte do svadobného daru alebo ich zdedila. Síce si to nechce pripustiť, no tieto hrnce už majú najlepšie roky za sebou a zišli by sa jej nové. Práve to je príležitosť pre teba. Možno to nie je najlacnejší darček, no bude ho využívať dlhšie ako jeden rok. Mysli na to pri výbere. 

Kabelka

Žena nikdy nemá dostatok kabeliek. Z osobnej skúsenosti viem, že moja mamina chce každý rok na nejaký sviatok odo mňa novú kabelku. Väčšinou ženy presne vedia akú chcú, čiže tvojou úlohou je len ju ísť kúpiť. Celkom jednoduché, no nie? Ak ti však nechce prezradiť, akú by chcela, skús si prezrieť tie, čo nosí najčastejšie. Pokojne im urob fotky a v obchode ich ukáž predávajúcim. Určite ti budú vedieť poradiť.

Foto: Unsplash.com

Šál

Kvalitný, pohodlný a pekný šál by mal byť v šatníku každej ženy. Tvoja mamina taký nemá? To je znamenia pre teba. Môžeš to napraviť a urobiť mamine obrovskú radosť. Pri výbere si skús spomenúť, aké farby má mama najradšej, čo najčastejšie nosí. Určite nebudeš mať problém do toho výber dopasovať.

Šperk

Náhrdelník, náramok, náušnice či prstienky. Väčšina žien má rada šperky, zameraj sa len na to aký druh nosí najčastejšie. Ak napríklad nemá diery v ušiach, asi nemá význam ísť do náušníc. Tiež sa zameraj na materiál, ten pri výbere zohráva veľkú rolu. Opäť platí, že je dobré si výber poriadne premyslieť. Možno sa skús dohodnúť s otcom alebo súrodencom a vymyslieť niečo spoločne. A podobne ako aj pri kabelkách, aj tu platí, že najlepšie ti poradia v samotnom obchode.

Extra tip – šperkovnica: Aby si mala kam odložiť všetky svoje krásne šperky, aj tie ktoré dostala od nás, potrebuje mamina peknú šperkovnicu. Hlavné je, aby bola praktická a dalo sa do nej uložiť čo najviac šperkov. 

Foto: Unsplash.com

Kniha

Čas strávený čítaním dobrej knihy je kvalitne strávený. Ak daruješ mamine knihu, daruješ jej tým aj čas, ktorý bude mať sama pre seba. Zameraj sa na žáner, ktorý maminu zaujíma. Možno dokonca má aj obľúbeného autora. Výber je naozaj obrovský, stačí tomu venovať čas a hľadať. Napríklad aj u vás doma v knižnici.

Dobrá kniha nič nepokazí. Ak je mama tiež technicky zdatnejšia, čo si myslím, že je v dnešnej dobre už každá, skús sa zamyslieť, či by ju nepotešila aj elektronická čítačka kníh. Do nej by si jej potom mohol naliať veľké množstvo kníh podľa jej vkusu.

Čajová/kávová súprava

Patrí mamina medzi milovníčky čaju alebo kávy? Obdaruj ju peknou súpravou šálok, čajníka alebo kanvičky na kávu a obľúbenými druhmi čaju a kávy.

Foto: Unsplash.com

Vstupenky

Darček, ktorým nič nepokazíš. Môže ísť o lístky do divadla, na koncert, ale pokojne aj o lístky do kina. Je to zároveň možnosť pripraviť príjemný večer pre tvoju mamu, ale pokojne aj pre teba, otca alebo súrodencov. Stačí sa pozrieť na stránky so vstupenkami, ako napríklad Predpredaj.sk a určite niečo vyberieš.

DIY darčeky (vlastnoručne vyrobené darčeky)

Toto je kategória sama o sebe. Kupované veci dokážu veľmi potešiť, no DIY darčeky majú tiež svoje čaro. Pre maminu to bude mať neskutočnú hodnotu a bude si vážiť o to viac, že si tomu venoval svoj voľný čas. Na druhej strane, ak o sebe vieš, že to jednoducho nemáš v rukách, nesnaž sa o ručne vyrobený darček za každú cenu. Mama by ti samozrejme nikdy nepovedala, že sa jej niečo nepáči, ale aj tak túto kategóriu radšej prenechaj výtvarne a vizuálne zdatnejším.

Malá rada na záver

Neexistuje nič také ako zlý darček. Základ je nevyhovárať sa, že nevieš čo kúpiť. Väčšina vecí sa dá v pohode vymeniť, predať, posunúť niekomu inému. V takom prípade nemusíš smútiť, najviac sa totiž ráta to gesto! Určite sa už každému z nás stalo, že darček nesplnil svoj účel. No väčšinou to býva práve naopak. A tak môžeš svojej mamke priniesť veľkú radosť.

Odporúčame