10 neznesiteľne pravdivých vecí, ktoré zažiješ jedine na intráku: Sú ti niektoré z nich povedomé?

unsplash.com/Nicate Lee

#Kto nemá na podnájom, ten žerie rožky s čajom.V mestečku nad Dunajom, je intrák peklo s rajom. Takto znie popis v jednej z najväčších vysokoškolských internátových skupín na Facebooku Mladosť ~ Šturak ~ Átriaky ~ Manželáky. Život na intráku nie je vždy prechádzka ružovou záhradou. Dôkazom toho je aj týchto 10 neznesiteľných faktov:

#1: Strata súkromia

Pokiaľ si jedináčik a nie si zvyknutý, že máš niekoho len tak v izbe, táto vec ti bude prekážať asi najviac. Lebo bývať s niekoľkými ľuďmi v jednej izbe je fakt sila. Najmä, ak si chceš občas dopriať minútku len pre seba. Na druhej strane… aspoň nie si sám a máš sa s kým rozprávať.

#2: Musíš sa naučiť variť

Nemáš v blízkosti internátov jedáleň a objednávanie hotového jedla ťa vyjde nesmierne draho? Nech sa páči, nezostáva ti nič iné, len zobrať do rúk hrniec a naučiť sa variť. Najjednoduchší a študentami overený recept sú určite špagety na milión spôsobov. Teda, pokiaľ nie si zástanca sáčkových polievok.

Homer Simpson Cooking GIF - Find & Share on GIPHY

#3 Žiadne ticho

Pokiaľ ste sa so spolubývajúcimi nepohádali, tak ticho na internáte plnom ľudí ti bude občas chýbať. Zvlášť, ak susedia vedľa robia riadnu párty a ty si chceš pred zápočtom aspoň trochu pospať…

Cbs Love GIF by LoveIslandUSA - Find & Share on GIPHY

#4 Takmer všetko je staré či zničené

Nie všetky slovenské internáty sú v top stave. Alebo možno, žiadny z internátov. Nábytok spred päťdesiatich rokov pamätá aj tvoju babku a vymaľované steny si už čo-to odžili. Občas sa ti teda môže stať, že nebude fungovať vodovodný kohútik, odpadne sprchová hlavica alebo záchod nebude splachovať. Internáty sú len hnusným dôkazom toho, že zas niečo v tomto štáte nefunguje tak, ako má.

Tv Series Animation GIF - Find & Share on GIPHY

#5 Bordelári

Pokiaľ si poriadkumilovný človek, títo humusáci ťa neuveriteľne rozčuľujú. Neumývajú po sebe riad aj niekoľko dní, na stoličke majú prehodené veci, ktoré nosili pred mesiacom… Môžeš zabudnúť na to, že by niekedy do rúk chytili metlu alebo raz za čas poutierali prach. Nezostáva ti nič iné, len ich neporiadok prehliadať, alebo sa upratovania chopiť sám.

Confused Mess GIF by Samm Henshaw - Find & Share on GIPHY

#6 Pártymaniaci

Títo ľudia sú dosť odvážni zaklopať na dvere aj o druhej v noci, a v podnapitom stave s fľaškou v ruke na teba ručia: Vstávaj, máme párty! Vôbec ich nezaujíma, že máš na druhý deň o ôsmej ráno skúšku. Jednoducho ťa vytiahnu z postele a či chceš či nie, musíš ísť s nimi. Horšie je, ak ťa nikam nezavolajú a vedľa na izbe ručia ako zmyslov zbavení. V tej chvíli ti nezostáva nič iné, len si dať štuple do úší, vankúš na hlavu, a snažiť sa aj napriek hroznému hluku zaspať.

Party Partying GIF by Topshelf Records - Find & Share on GIPHY

#7 Nevítaní hostia

Môžeš byť akokoľvek čistotný, aj tak sa ti v posteli môžu objaviť: nevítaní hostia. Môžeš ich mať pokojne od susedov, kamarátov či spolužiakov. Všetka možná háveď, akú si len dokážeš predstaviť – ploštice, blchy, vši a iné podobné neobľúbené spoločníčky.

Bugs Cockroach GIF by Cheezburger - Find & Share on GIPHY

#8 Dlhé čakanie… na všetko

Niekedy nevieš, čo je horšie – či sprcha pre desať ľudí, alebo tri záchody pre jedno celé poschodie, na ktorom býva tak tridsať ľudí. Ak však zatiaľ nemáš na nájom v bytíku, kde by si mal viac súkromia a sprchu len pre seba, musíš zniesť dlhé čakanie na akékoľvek sociálne zariadenie. Zvlášť, keď sa spolubývajúci pred tebou rozhodne, že sprcha trvajúca hodinu mu je málo.

Bored Kid GIF - Find & Share on GIPHY

#9 Málo priestoru

Prvýkrát sa sťahuješ na internát a máš so sebou rovno päť kufrov. Akonáhle však otvoríš dvere do izby a zbadáš tú malebnú skriňu, alebo teda skôr skrinku, prídeš na to, že do nej napraceš iba svoje topánky. Rovnako to je aj so stolíkom či poličkami. Jednoducho netušíš, kam všetky tie svoje veci dáš.

Closet GIF - Find & Share on GIPHY

#10 Spolubývajúci, ktorý chrápe

Každý z nás mal takého. Vie to naozaj znepríjemniť život. Keď už nepomáha ani cmukanie, musíš sa jednoducho naučiť spávať so štupľami v ušiach. Nič iné ti už nezostáva.

Trying To Sleep Homer Simpson GIF - Find & Share on GIPHY

 

Aké sú tvoje tragikomické skúsenosti zo života na intráku? Podeľ sa s nami v komentároch.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame